Nisan 1, 2023

.

.

Bitcoin’e Yatırım Yapmak Avantajlı Mıdır?

Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan kovid-19 sebebi ile oldukça büyük ekonomik sıkıntılar yaşadık. Bu sıkıntılardan sonra herkes başka bir acil durumda hazırlıksız yakalanmamak adına yatırım yapma fikrini aklına koydu. Yatırım yapılacak pek çok alan vardır örneğin: taşınmaz mülk satın almak, dolar biriktirmek, araba almak, altın biriktirmek,  bitcoine yatırım yapmak gibi.

Siz yatırımcılarımıza bitcoine yatırım yapma konusunda detaylı bilgi vermek merak ettiklerinizi cevaplamak için bu yazıyı derledik. Keyifli okumalar…

Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin Doğru Zaman Mıdır?

Bilhassa son aylarda değerine değer katan bitcoin kendisine yatırım yapanlara kazandırmaya devam ediyor. Ancak bitcoin yatırım yapan kişilerin kazançları değişiklik gösteriyor. Hatta aynı miktarda bitcoin yatırımı yapan kişilerin kazançları bile farklılık göstermekte. Peki bu farklılığın ana sebebi nedir? Biraz zamanlama biraz da yatırım yapılan kanal ile alakalı bir durumdur. Ancak genel anlamda bitcoin’e doğru zamanda doğru bir kanal ile yapılacak altın yatırımı sizlere oldukça güzel kazançlar sağlayacaktır.

Bitcoine Yatırım Yapmak Neden Avantajlıdır?

Şu dönemlerde gündemi en çok meşgul eden konulardan biri de yatırım yapma şekilleridir. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan yatırım biçimi olan bitcoin büyük ilgi görmüştür. Bitcoin’in çok hızlı şekilde değer kazanması diğer kripto para birimlerinin de değer görmesini sağladı. Şu sıralar Türkiye’de bitcoin haricinde değer gören diğer kripto para birimleri şunlardır: Ethereum, Ripple, Cardano ve NEO.

Bitcoin Fiyatları

Geçtiğimiz yıllarda ilgi görmeye başlayan bitcoin fiyatları bu sene oldukça değişti ve artış gösterdi. Bitcoin ülkemizde değer kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz sene 1 bitcoin 1059 dolar ediyordu. Bu yıl ise nisan ayının sonlarına doğru bitcoin fiyatlarında büyük bir artış oldu ve 1 bitcoin tam tamına 19.364 dolar etmeye başladı. Bu artış aynı zamanda ülkemizdeki kripto para birimlerinde yaşanan en bariz artış olmaktadır.

Bitcoin bu çıkışı yakalayarak en çok yatırım alan kripto para birimi olmuştur. Ancak belirtmek gerekir ki bu artışın ardından bitcoin piyasasında yeni bir dalgalanma oldu ve bir bitcoin 7.300 dolara kadar düşüş gösterdi. Bitcoin piyasası oldukça dalgalı olmasına rağmen hala kazandırmaya deva etmektedir.